top of page
DSC00804_edited_edited.jpg

Od 2004 r. zarażamy naszych uczniów miłością

do sportów zimowych. Jesteśmy pasjonatami

o najwyższych kwalifikacjach uprawniających do przekazywania wiedzy z zakresu narciarstwa zjazdowego, telemarkowego, biegowego, skitouringu oraz snowboardingu.  Szkolimy w ośrodku Potoczki

w Zębie - najwyżej położonej miejscowości w Polsce,

z której rozpościera się zjawiskowy widok na Tatry!

SZKOŁA NARCIARSKA ZĄB

HISTORIA

HISTORIA

o ns

2004

To właśnie wtedy postanowiliśmy połączyć swoje siły i doświadczenie po to, by przekazywać zamiłowanie do śniegu, przyrody i aktywności fizycznej - innymi słowy - zarażać miłością do narciarstwa. 

Inicjatorami założenia szkoły byli Staszek i Piotrek Staszel, a od samego początku wspierali ich Jasiek Gąsienica, Sławek Lassak, Łukasz Stoch i Paweł Madej.

W pierwszym roku działalności kierownictwo merytoryczne (Kierownik Wyszkolenia) objął Krzysiek Włodarczyk. Pomocą wsparł nas również Robert Dutkiewicz.

W tej chwili w naszej szkole pracuje dziesięciu instruktorów. W ostatnim czasie dołączyli do nas: Jacek Staszel, Michał Ciężadlik, Maciek Stoch oraz Łukasz Staszel. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje – zarówno poprzez szkolenia wewnątrz szkoły jak i na zewnątrz. Mamy również wiele planów i pomysłów na przyszłość.

Jednak przede wszystkim jesteśmy grupą kolegów, którzy kochają narty, ruch i przyrodę. Wieczorami można nas spotkać na różnych stokach, gdzie robimy to co tak bardzo lubimy. 

2008

2012

Powstało Biuro Szkoły Narciarskiej "Ząb", a nasza kadra powiększyła się o kolejnych Instruktorów którymi są: Marian Słodyczka, Mirek Lassak, Szymon Majerczyk, Tomasz Stoch oraz Natalia Stoch, a także Wojtek Jędrol i Bolek Zięba. Szkolimy już kolejne pokolenie instruktorów, którzy niedługo wspomogą nas w tej trudnej, ale dającej wiele radości oraz satysfakcji pracy.

2015

Na chwilę obecną kadra Szoły Narciarskiej "Ząb" liczy ponad 20 instruktorów, specjalizujących się

w szkoleniach pod kątem narciarstwa zjazdowego, telemarkowego, biegowego, skitouringu oraz snowboardu. Z sezonu na sezon nasz zespół jest coraz większy, ale także coraz bardziej zgrany. Każdy dzień pracy sprawia, że nasze kompetencje, wiedza oraz doświadczenie wzrastają, również dzięki Wam - naszym uczniom. Widząc realne efekty naszego zangażowania w szkolenie narciarzy oraz snowbardzistów, dostajemy ogromną dawkę motywacji do dalszego działania, w związku z czym już snujemy plany na dalszy rozwój naszego ośrodka! 

2019

Nasza kadra liczy już niemal 30 instruktorów. Cały czas się szkolimy i rozwijamy - podnosimy swoje kwalifikacje, pielęgnujemy swoją narciarską pasję, niektórzy z nas odnoszą coraz to poważniejsze sukcesy sportowe. Od kilku sezonów mamy do dyspozycji przenośnik narciarski (taśmę), który ułatwia nam pracę z początkującymi narciarzami. Od niedawna prowadzimy także kursy dla dzieci wg programu SITUNŚ. Naszych klientów możemy zaprosić do odpoczynku w przytulnej Gawrze.

Jednak przede wszystkim nadal czerpiemy ogromną radość oraz satysfakcję z naszej pracy i chętnie przekazujemy swoją wiedzę oraz umiejętności naszym podopiecznym. :)

2021

To był chyba najdziwniejszy sezon w historii... sami wiecie - pandemia. Nie ukrywamy, że trochę nam te wszystkie obostrzenia pokrzyżowały zimowe plany, ale bardzo się  cieszymy, że udało nam się spędzić

z Wami chociaż troszkę czasu na stoku! : ) 

2022

W końcu nastało trochę więcej normalności, mieliśmy przepiękną zimę i super było z niej korzystać bez ograniczeń : )  Bardzo licznie nas odwiedzaliście, mieliśmy ręce pełne roboty i bardzo się z tego cieszymy! Z niecierpliwością czekamy na grudzień! 

bottom of page