Prognoza pogody

Jak to się zaczęło?

Licencjonowana Szkoła Narciarska „Ząb” powstała w 2004 roku. To właśnie wtedy postanowiliśmy połączyć swoje siły i doświadczenie po to, by jeszcze lepiej przekazywać zamiłowanie do śniegu, przyrody i aktywności fizycznej - innymi słowy - zarażać miłością do narciarstwa.

Inicjatorami założenia szkoły byli Staszek i Piotrek Staszel, a od samego początku wspierali ich Jasiek Gąsienica, Sławek Lassak, Łukasz Stoch i Paweł Madej.

  • rok 2008
  • rok 2009
  • rok 2010

W pierwszym roku działalności kierownictwo merytoryczne (Kierownik Wyszkolenia) objął Krzysiek Włodarczyk. Pomocą wsparł nas również Robert Dutkiewicz.

Na stoku
Pracując z uczniami na stoku zawsze staramy się stworzyć miłą atmosferę i przekazać możliwie największy zasób wiedzy. Naszym priorytetem zawsze było i jest zapewnienie  bezpieczeństwa nie tylko naszym podopiecznym, lecz również wszystkim użytkownikom stoku. Stąd też co roku propagujemy zasady bezpiecznego narciarstwa, między innymi poprzez popularyzację dekalogu narciarza – czyli swoistego „kodeksu drogowego” na stoku. Doszkalamy się również w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, by w razie potrzeby interweniować.

Od początku w narciarstwo wpisana jest rywalizacja. Nie zapominamy o tym i przy każdej sposobności staramy się to podkreślać. Warto tu wspomnieć coroczne otwarte zawody narciarskie w Zębie, których jesteśmy współorganizatorami. Dochód z tych imprez przekazywany jest na cele społeczności Zębu (budowa gimnazjum, zakup sprzętu dla Straży Pożarnej etc). Również turnusy dla grup zorganizowanych (imprezy integracyjne dla firm, białe szkoły, ferie dla dzieci z domów dziecka) staramy się zakończyć zawodami.

2008 r.
W tej chwili w naszej szkole pracuje dziesięciu instruktorów. W ostatnim czasie dołączyli do nas: Jacek Staszel, Michał Ciężadlik, Maciek Stoch oraz Łukasz Staszel. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje – zarówno poprzez szkolenia wewnątrz szkoły jak i na zewnątrz. Mamy również wiele planów i pomysłów na przyszłość.

Jednak przede wszystkim jesteśmy grupą kolegów, którzy kochają narty, ruch i przyrodę. Wieczorami można nas spotkać na różnych stokach, gdzie robimy to co tak bardzo lubimy. J

2009 r.
Powstało Biuro Szkoły Narciarskiej "Ząb", a nasza kadra powiększyła się o kolejnych Instruktorów którymi są:
Marian Słodyczka, Adam Lassak, Szymon Majerczyk, Tomasz Stoch oraz Natalia Stoch>
Szkolimy już kolejne pokolenie instruktorów, którzy już niedługo wspomogą nas w tej trudnej ale dającej wiele radości oraz satysfakcji pracy.

2015r.
Na chwilę obecną kadra Szoły Narciarskiej "Ząb" liczy ponad 20 instruktorów, specjalizujących się w szkoleniach pod kątem narciarstwa zjazdowego, telemarkowego, biegowego, turowego oraz snowboardu. Z sezonu na sezon nasz zespół jest coraz większy, ale także coraz bardziej zgrany. Każdy dzień pracy sprawia, że nasze kompetencje, wiedza oraz doświadczenie wzrastają- dzięki Wam. Widząc realne efekty naszego zangażowania w szkolenie narciarzy oraz snowbardzistów, dostajemy ogromną dawkę motywacji do dalszego działania, w związku z czym już snujemy plany na dalszy rozwój naszego ośrodka! Trzymajcie za nas kciukI! :)